• RÓLUNK
  • ESEMÉNYEK
  • VERSENYZŐK
  • GALÉRIA
  • EDZÉSEK
KYOKUSHIN TADASHII
SZEGED
TADASHII KISKUNMAJSA TADASHII KISKUNHALAS CHIISAI DOJO

 

KYOKUSHIN

A Kyokushin Karate 1950-es évektől terjedt el a világon. Alapítója Sosai Oyama módszere: a megterhelő edzések révén fejleszteni a karatékák személyiségét. A Kyokushin jelentése: „Találkozás a Végső Igazsággal", szimbóluma a „kanku” (égvizsgáló pozíció). Legfontosabb filozófiai elve: Az „OSU NO SEISHIN”, vagyis „Soha ne add fel!”

 

A Kyokushin Karatét a világon úgy emlegetik: a "Legerősebb Karate", mivel a küzdelemben a technikákat teljes erővel hajtják végre, és csak olyan találattal lehet győzni, amely eredménnyel is járt. Az ilyen küzdelemhez hosszú, fokozatos, fizikai, szellemi és technikai felkészítés vezet.

 

TADASHII JELENTÉSE - „Igaz, helyes, jó”

Dojonk névválasztása abból az indíttatásból született, hogy kifejezzük vele hitünket, hogy a Sosai Útját követjük. Szívünk felett a Kyokushin Kanji van, és büszkén viseljük, mint annak a szervezetnek a tagjai, akik ezt az utat választották.

 

"A LEGJOBB PENGÉT A LEGFORRÓBB TÜZBEN EDZIK! "

 

 

 

 

 

 


 

 

DOJO ETIKETT

Kyokushin Karate alapvető követelménye a Dojo etikett betartása mely a viselkedést szabályozza a karate tradíciói alapján. Ez ugyanúgy része a Kyokushinnak, mint az ütések, rúgások. Sosai Oyama szerint a műveltség és udvariasság rendkívül fontosnak kell lennie egy karatéka számára. Egy igazi kyokushin dojoban ez az udvariasság ’belülről’ fakad és nem pusztán formaság.

 

DOJO KUN (Kyokushin karatékák esküje)

  • Fogadjuk! Rendületlenül edzeni fogjuk testünket és lelkünket.
  • Fogadjuk! A Budo igazi útját követjük, így fejlesztjük képességeinket.
  • Fogadjuk! Szilárdan törekedni fogunk önmagunk legyőzésére.
  • Fogadjuk! Megtartjuk az udvariasság szabályait, tiszteljük elöljáróinkat és a rangban feljebb lévőket. Tartózkodunk az erőszaktól.
  • Fogadjuk! Követjük az emberiesség tanítását, soha nem feledjük az alázatosság igaz erényét.
  • Fogadjuk! Tiszteljük a bölcsességet és az erőt, nem keresünk más vágyakat.
  • Fogadjuk! Egész életünkben a karate fegyelmével járjuk a Kyokushin útját!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ugrás a lap tetejére

 

TADASHII SZEGED

 

Kyokushin karate edzések Szegeden 1978. szeptemberben kezdődtek Murányi Gyula vezetésével. Sosai Oyama halála után a magyar szövetség széthullott és a dojo vezetői a lelkiismeretük szerinti helyes utat választották. Hosszú idő után 1996-ban Szegeden elsőként Dan fokozatot szerzett Kószó Ildikó és Polák László, majd a következő évben Halász Pál, aki a fekete öv megszerzése után Kiskunmajsán nyitott új dojot, ami azóta is folyamatosan működik a szegedi csapat mellett, és azzal a legteljesebb mértékben együttműködve. Később a Tadashii csapata egy újabb dojoval bővült, melynek vezetője Sempai Horváth Zoltán, aki Kiskunhalason vezeti az edzéseket.

 

Versenyzőink számtalan hazai és nemzetközi eredményt értek el küzdelemben illetve formagyakorlatban is. Az egyesület versenybírókat delegál rendszeresen hazai bajnokságokra, valamint a szakmai fejlődés érdekében nemzetközi bírói továbbképzéseken képviselteti magát. A Tadashii Dojo megpróbál lépést tartani a fejlődéssel, és megfelelni az új kihívásoknak, így a klub vezetői feladatuknak tekintik a tagok érdekeinek képviseletét, az ifjúságnak és az idősebb korosztályoknak is perspektívát biztosítani a kyokushin karatéban, illetve minél több emberrel megismertetni annak filozófiáját és értékeit.

 

Aki ezt a munkát támogatásra méltónak érzi, kérjük tegye azt adója 1%-ának felajánlásával, melyet az alábbi számlaszámra tehet meg: TADASHII HARCMŰVÉSZETI SPORTEGYESÜLET   1 8 4 7 7 1 7 5  - 1 – 0 6

 

Edzéseink mottója: "Tiszteld a dojot, a társaidat, a hagyományokat és mindenkit, aki előtted járt ezen az úton!" - Shihan Howard Collins

 

 

Ugrás a lap tetejére

 

 

TADASHII KISKUNMAJSA

 

Kiskunmajsán 2000. év óta folyik kyokushin karate edzés Sensei Halász Pál vezetésével. A majsai dojo szorosan együttműködik a szegedi Tadashii Kyokushin Dojoval, egy sportegyesületen belül. A kiskunmajsai karatékák rendszeresen részt vesznek a Tadashii Sportegyesület rendezvényein, illetve a Sportegyesület által rendezett Tadashii Kupa Kyokushin Karate Bajnokságon vendégül látják a hazánk minden részéről érkező résztvevőket.

 

 

 

 

 

Ugrás a lap tetejére

 

TADASHII KISKUNHALAS

 

Kiskunhalason 1992-ben indult Kyokushin Karate edzés Mészáros Endre irányításával. Néhány év alatt rendkívül népszerűvé vált ez a karate stílus, így 1999-ben a már a sportegyesület létszáma már több mint 250 főre gyarapodott. A klub versenyzőinek eredményei országos és nemzetközi szinten is elismerést és hírnevet hoztak. A szövetségek szétválásának következtében az egyesület is szétvált. 2009-ben az akkori vezetés döntése alapján a kiskunhalasi klub visszatért az IKO Kyokushinkaikan nemzetközi és nemzeti vonalába.

 

Napjainkban az Sempai Horváth Zoltán vezetése alatt egy stabil karatekákból álló közösség jött létre, akiknek céljaik és szorgalmuk, illetve elhivatottságuk töretlen. 2013. évben a Kiskunhalasi dojo kérte felvételét a Tadashi Harcművészeti Sportegyesületbe, így ettől az évtől kezdve a szegedi, a kiskunmajsai dojo mellett a kiskunhalasi dojo is szakmailag együttműködik a továbbfejlődés érdekében. Ezt a fejlődést mi sem mutatja jobban, mint az évről évre növekedő taglétszám, továbbá a versenyeken való egyre sikeresebb helytállás.

 

Aki ezt a harcművészetet választja Kiskunhalason – és azt kellő kitartással, alázattal gyakorolja –, olyan fizikai és mentális tudás birtokába jut, mely hatalmas értéket fog képviselni életében, amely végigkíséri azt.

 

Ugrás a lap tetejére

 

 

Tadashii Chiisai Dojo Szeged

 

Szegeden 2013 szeptemberében kezdtük Kyokushin Karate edzéseinket a Madách Imre Általános Iskola tornatermében. Kezdő dojonk tagjai főként diákok, de a szülők is szívesen csatlakoznak a családias hangulatú edzéseinkhez, melyeknek célja az egészséges életmód, a rendszeres sportolás és testmozgás iránti igény kialakítása a gyermekekben. A tradicionális Kyokushin Karate rendszertana kellő gyakorlással megfelelő fegyelmet, alázatot, fizikális és mentális felkészültséget biztosít a Karatékáknak a versenyzésben, a mindennapokban, melyeket felnőtt korban az élet más területein is hasznosíthatnak. A 2016-ban dojonk kérte felvételét a Tadashii Harcművészeti Sportegyesületbe, így a Magyar IKO Kyokushinkaikan Tairyoku Branch tagja lehetünk. Edzőtáborokon, versenyeken, szakmai továbbképzéseken, szemináriumokon vehetünk részt, amely komoly hátteret biztosít a további fejlődésünkben.

 

 

 

 

Ugrás a lap tetejére

 

Ugrás a lap tetejére